YSK’nın kararı İstanbul’un ilçelerinde protesto ediliyor

YSK’nın İstanbul’daki seçimleri iptal etmesi, bu akşam da ilçelerde protesto edildi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesi üzerine dün yükselen tepkiler bu akşam da sürüyor. İstanbul’un ilçelerinde sokaklara çıkılarak, evlerin pencere ve balkonlarından tencere-tava çalınarak karar protesto ediliyor.

Bu akşam Beşiktaş Kartal Heykeli önünde toplanan kitle “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz!”, “Direne direne kazanacağız!”, “YSK halka hesap verecek!” ve “Bu daha başlangıç mücadeleye devam!” sloganlarını attı.

Kitle adına yapılan konuşmada, İstanbul’un bir daha AKP’ye verilmeyeceği, AKP’nin kentin bütçesini kendisine ve Ensar Vakfı’na aktardığı belirtildi. Her akşam saat 21.00’de ses çıkarmaya devam edileceği belirtildi.

Kadıköy’de Zeki Göker Kültür Merkezi’nin önünde toplanan kitle, Altıyol’a doğru yürüdü. Kitle “Bu daha başlangıç mücadeleye devam!” sloganını attı.

1 Mayıs Mahallesi’nde evlerin pencere ve balkonlarına çıkılarak tencere-tavalarla ses çıkarılırken, araçlar da korna çaldı. “Hak hukuk adalet!” sloganı atıldı.

Saat 21.00’de Şişli ve Erenköy’deki evlerin balkonlarından da tencere-tava sesleri yükseldi.