Leyla Güven de dahil 21 vekil hakkında fezleke

Tecrite karşı açlık grevinde olan Leyla Güven’in de aralarında olduğu HDP’li 20 vekil ve CHP’li bir milletvekili hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması için 33 yeni fezleke meclise gönderildi.

Tecrite karşı açlık grevinin 189. gününde olan Leyla Güven’in de aralarında olduğu, HDP’li 20 milletvekili ile CHP bir milletvekili hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması için dün meclise 33 yeni fezleke gönderildi.

32 fezleke HDP’li vekiller hakkında, bir fezleke de CHP milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü hakkında hazırlandı. Hakkında fezleke hazırlanan isimler şöyle:

Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, Van Milletvekili Muazzez Orhan, İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları, Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Mardin Milletvekili Ebrü Günay, Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, Şırnak Milletvekili Nuran İmir, Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, Hakkari Milletvekili Leyla Güven, Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, Hakkari Milletvekili Sait Dede, Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Van Milletvekili Sezai Temelli, Van Milletvekili Murat Sarısaç, Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Mardin Milletvekili Pero Dündar ve CHP milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü.